Újra arat a Honda

2004.04.22. 14:45

Ha a superbike-osok rémes időjárási körülmények között versenyeztek, akkor ez duplán igaz volt a hatszázasok versenyére. Épp csak elállt az eső, amikor a hatszázas mezőnyt a pályára hívták a Misanóban. Az elmúlt két verseny nem kedvezett a CBR600RR-nek, a superbike-ba igazolt tavalyi világbajnok, Chris Vermuelen utóda nehezen akar kikupálódni, így a bajnoki pontversenyt a Yamaha R6-osa vezeti, nem kis fölénnyel.

A Ten Kate Honda csapat versenyzője, Karl Muggeridge végre hozta a Honda elképzeléseket, bár kezdetben csapattársa Broc Parkes vezetett, de ő a 15. körben besokallt, és kénytelen volt feladnia versenyt. A csúszós pályán a második helyen a yamahás Kevin Curtain ért be másodiknak, aki Muggeridge-hez hasonlóan lágyabb keverékű előgumival indult harcba. A 23 körös verseny végén a harmadik befutó szintén Yamahával Jurgen vd Goorbergh lett, aki ezzel tovább vezeti a pontversenyt. Érdekesség, hogy ő egy keményebb esőgumit választott.