Talmácsi felférkőzött a dobogóra

2008.05.04. 14:19

Megtört a jég, legalábbis megrepedt: 2008-ban először sikerült a dobogóra állnia Talmácsi Gábornak. Talán még szebb eredményt láthattunk volna, ám micsoda meglepetés: az Aprilia újra makrancos volt.

A vizes aszfalt bizakodásra adott okot, Gábor higgadt stílusának kedvez a nedves pálya. Negyedik helyről startolt, majd Bradley Smithszel és Andrea Ianonnéval vívott körökön át. Csupán Di Meglio szólt bele a párharcba. A szinte ismeretlen Ianonne körről körre növelve az előnyét három másodpercet vert rá a második helyen beérkező Di Meglióra. Őt követve a bronzérmet Talmácsi Gábor szerezte meg.

A sajtótájékoztatón elmondta, hogy a motor hűtésével problémái voltak, ezért a verseny végén nem bonyolódhatott nagyobb csatákba, inkább a biztos pontszerzést választotta. Megemlítette, hogy nem a kínai Pramac Grand Prix-hez megfelelő áttételeket választották. A világbajnokság állása szerint Gábor jelenleg a nyolcadik.

A 250-esek között Tóth Imi a 16. helyen futott célba. A futamot Kallio nyerte Aoyama és Pasini előtt. A Moto GP-ben Rossi magára talált, megelőzve Pedrosát és Stonert, megnyerte a kínai versenyt.