A hétvégén elindult a Dakar

2018.01.08. 10:33

Szombaton elindult a Dakar, az első bemelegítő szakaszt a tavalyi győztes, Sam Sunderland hozta le leggyorsabban - a Lima-Pisco szakasz 273 kilométerére 31 km speciál esett, melyet Sunderland 20 perc és 56 másodperc alatt hozott. A magyar versenyzőknek nem a bemelegítés volt a diadalmenet, Dési János a 103. lett - igaz, ebbe belecsúszott egy 20 perces büntetés - míg Horváth Lajos a 137. indulóból 135. helyen ért be.

A második nap egy Pisco körüli kör volt, amelyből 12 kilométer volt az összekötő, amire 267 km speciál jutott. Ez volt az első igazi versenynap, melyen a Honda legjobb pilótája, Joan Barreda állt az élre.

Horváth Lajos a második szakaszon már nem ért célba, a román színekben induló Gyenes Emánuel viszont a 35. helyen tartja magát, ami privát versenyzőként csodálatos eredmény. Dési János a 108.

Ma indult a harmadik etap, mely Pisco és San Juan de Marcona között fut, érinti az Csendes-óceán partját, aztán visszatér a hegyek közé. 208 kilométer összekötő mellett 296 kilométer speciál vár a motorosokra.