Yamaha sikerek Le Mans-ban

2005.04.26. 10:43

Nagy küzdelmet hozott a 24 órás Le Mans-i motorverseny idén. A GMT94 csapat ( Gimbert, Costes, Checa) Yamaha YZF-R1-esével az élről rajtolhatott a verseny elején azonban a Suzuki egyes csapata (Kitagawa, Chambon, Lagrive) vezette a mezőnyt. Checa 50 körrel a rajt után érte utol a Suzukit, de a Yamaha csapat csak az első négy óra után vette át a vezetést, amikor a suzukisok box kiállást hajtottak végre. Checanak egy nem tervezett kiállást kellett végrehajtania a negyedik óra után, egy gyors váltókar javítás miatt. Éjfélre a Yamaha csapat visszaszerezte a vezetést és attól kezdve egyszer sem engedték ki a kezükből az első helyet. Reggelre a GMT94-nek már két kör előnye volt a suzukis csapatokkal szemben.

Az utolsó óra azonban új izgalmakat tartogatott a végül győztes csapat számára. Egy kiállás során meg kellett vizsgálni egy olajszivárgás lehetséges okát, de mivel a probléma nem volt komoly, mehettek tovább. Ezalatt a Suzuki SERT egyes csapata igencsak megközelítette őket, de a végén a fiatalabbik Checa fivér meg tudta tartani az előnyt és behozta a gépet alig 20 másodperces előnnyel a 24 órás versenyen. A harmadik helyre a már 7 körrel lemaradt kettes számú Suzuki csapat érkezett GSX-R 1000-rel. A Yamaha nemcsak a Superbike, hanem a Stocksport géposztályban is győzött. A belga Acropolis csapat összetettbeli 5. helye a kategória első helyét érte.

2005-ös Le Mans-i verseny végeredménye
1. GIMBERT S. , COSTES W. , CHECA D. YAMAHA R1 GMT 94 830 kör
2. KITAGAWA K. , CHAMBON ST. , LAGRIVE M. SUZUKI GSXR , Suzuki Castrol Team , 830 kör +0:20.459
3. DIETRICH G. , FOUR O. , COXHELL C. , SUZUKI GSXR , Suzuki Castrol Team , 823 kör
4. GABBIANI G. , SCARNATO S. , JERMAN I. , HONDA CBR , National Motos , 809 kör
5. FASTRE G. , WEYNAND M. , FISSETTE M. ,YAMAHA R1 , Team Acropolis EMS 99 , 802 kör
6. KELLENBERGER M , MORILLON D. , STAMM R. ,KAWASAKI ZX10 , Bolliger Team Switzerland , 795 kör
7. HARS J. , LALEVEE M. , HERNANDEZ S. ,SUZUKI GSXR , Team AM Moto Racing , 793 kör
8. BARATIN A. , THURET E. , CHERON E. ,SUZUKI GSXR , JLC Moto Ulteamatum , 791 kör
9. BAKER R. , CUZIN B. , GILES P. ,YAMAHA , Decibels Endurance 33 , 787 kör
10. MIZERA E. , JOND F. , JOND S. ,HONDA CBR , Team DAP Moto 91 Mobil 1 , 786 kör