Capirossi duplázott, Rossi hetedszer

2005.09.27. 09:16

MotoGP kategória
Edzések A szabadedzéseken Valentino Rossi nem igazán erőltette meg magát, annak ellenére, hogy a sepangi futamon akár a vb cím elhódítására is megvolt az esélye, mindössze a 7. legjobb időt produkálta a 3 alkalom alatt. Az ezen a pályán általában jól szereplő Kenny Roberts érte el a legjobb köridőt, mögötte a szintén mindig jól szereplő Loris Capirossi végzett. Nicky Hayden a 3. és a Suzuki gyorsaságát bizonyítandó John Hopkins a 4. lett az idősorrendben. Az egyetlen időmérőn aztán tovább javultak az eredmények: Capirossi átvette a vezetést, Gibernau feljött másodiknak, míg az első sort Hopkins zárta. Nakano, Roberts, Hayden indulhattak a második sorból vasárnap és Rossi maradt a 7. helyen.

Verseny A rajt után kialakult kavalkádból Capirossi került ki győztesen és állt a mezőny élére. A második kör végén Gibernau lehetetlen helyen próbálta kifékezni Nakanót és az elrontott manőver vége az lett hogy mind a ketten a sóderágyba kerültek. Rossi ezután megkezdte a felzárkózást, amely nem ment neki könnyen, csak a 8. körben érte utol az élen motorozó Capirossit. Rossi hamarosan át is vette a vezetést honfitársától, és a verseny középső szakászában uralta a futamot. 8 körös vezetés után Capirossi visszavette a vezetést és a verseny utolsó szakaszában magabiztos előnyt gyűjtött össze a folyamatosan teljesített gyors köreivel. Rossit az időközben felzárkózó másik ducatis, Carlos Checa is igencsak fenyegette már, de a futam végéig tudta tartani néhány századmásodperces előnyét. Rossi 2. helye és Max Biaggi hatodik helyezése azt jelentette, hogy Valentino Rossi immáron hetedik világbajnoki címét szerezte meg, amelyből 5 egymást követett a legrangosabb (500 cm 3/MotoGP) kategóriában.