A Team Toth sikere és Lorenzo vb-címe Spanyolországban

2006.10.30. 06:43

Jorge Lorenzónak nem sikerült megszereznie a világbajnoki címet Portugáliában, az estorili pályán két héttel ezelőtt. Hazai közönség előtt nem betlizhetett a spanyol versenyző, ennek megfelelően az időmérő edzéseken a második helyet szerezte meg, csak a nagyon jól menő Hiroshi Aoyama tudta megelőzni a KTM-mel. Alex de Angelis a 3. míg a Team Toth versenyzője, Roberto Locatelli a 4. rajtkockából vághatott neki a vasárnapi futamnak. Lorenzo nagy riválisa, a hondás Andrea Dovizioso csak a 7. rajthelyet tudta megszerezni magának.

Locatelli nagyszerűen rajtolt fél gyári motorjával, és azonnal élre állt. Mögötte Aoyama, Lorenzo és Simoncelli szaporázta. Locatelli nagyon szépen ment a verseny első felében. Folyamatosan húzott el a többiektől, nem hibázott, és 2-3 mp-es előnyre tett szert. Aoyama és de Angelis tudtak csak felérni a magyar csapatban versenyző olasz fiúra. A második csoportban Dovizioso ugyan időlegesen megelőzte Lorenzót és Barberát, de igazából nem volt benne átütő erő, és az apriliások hamar visszavették tőle helyeiket. Aoyama és de Angelis 10 körrel a vége előtt érték csak utol Locatellit, és Aoyama egy körrel később meg is előzte, de Locatelli azonnal visszatámadott. Aoyama ezen bepipulhatott, mert miután visszavette az első helyet két körrel később, annyira húzta neki, hogy egy kanyarban kicsúszott. Sajnos Locatelli pont mögötte jött, és csak úgy tudta elkerülni az ütközést, hogy kiment a sóderba. Mire visszajött, a másik oldalról kerülő de Angelis 5-6 mp-es előnyt szerzett, és ez már kitartott a hátralévő pár kör erejéig. Locatelli idei legjobb eredményét elérve másodikként ért célba. A harmadik helyen Barbera futott be. Lorenzonak a 4. hely több mint elég volt a 250 köbcentis gyorsasági motorkerékpáros világbajnokság idei koronájának elhódításához.