Talmácsi első az időmérőn

2007.03.09. 08:55

Talmácsi Gábor remekül zárta a tegnapi napot Katarban, ahol kezdetét vette a MotoGP idei szezonja. A Bancaja Aspar versenyzője már a reggeli szabadedzéseken a legjobb időket futotta losaili pályán. 2p 01,184 mp-es ideje Alvaro Bautista tavalyi legjobb edzés idején belül volt már, és Gabit csak megközelíteni tudta Mattia Pasini, utolérni nem. A harmadik helyen ekkor Talma csapattársa, Hector Faubel állt, míg a képzeletbeli első sort Michael Ranseder zárta a Derbin. Az időmérő edzésre tovább komolyodott a helyzet, mivel Talma még tovább fokozta a tempót. 2 p 06,577 mp-es köridejével megszerezte az ideiglenes első rajtkockát, amelyet 1 napig biztos magáénak tudhat. Csak ő tudott a 2 p 07 mp-es határ alatt motorozni. Az Aprilia idei erejét jelzi, hogy az első hét versenyző ezzel a motormárkával indult. Talma mögött Mattia Pasini végzett több mint fél másodperccel lemaradva, majd csapattársai Gadea és Faubel következtek.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:
"Nagyon örülök, hogy sikerült ott folytatnom, ahol a tesztelések alkalmával abbahagytam. A motorom továbbra is jó, de péntekre még fogunk tudni állítani rajta. Az aszfalt tapadása is sokat javult az IRTA teszthez képest. Nagyon motivált vagyok és továbbra is azt mondom, hogy mindent megteszek, hogy a VB bronzérmemet fényesebbre cserélhessem idén, bár ehhez Pasininek, Peseknek, Faubelnnak, Gadeának és a többieknek is biztosan lesz néhány szavuk_"