Sportvonalon is hasít a BMW

2007.04.25. 10:03

A Le Mans-i 24 órás az egyik legfárasztóbb, leginkább embert és gépet próbáló gyorsasági motorverseny. Az Endurance világbajnokságba visszatérő BMW-csapat azonban bírta a strapát.

A fegyver egy módosított R 1200 S sportboxer volt, és annak ellenére, hogy a versenytársaknak erősebb motorjuk volt, a csapat tagjainak, Thomas Hinterreiternek, Rico Penzkofernek és Marcus Barthnak sikerült a boxermotort jól pozícionálni minden körben. A BMW Motorrad csapata lélegzetelállító előzésekkel és merész, későn fékező manőverekkel kápráztatta el a 90 ezer nézőt a rendkívül gyors köröket futó versenyen. A kéthengeres motor a 24 órás versenyen a 776 kör alatt egyetlen egyszer sem esett ki a ritmusból.

Összesítésben a 16. helyen végzett a csapat a World Endurance Championship futamán, míg saját kategóriájában az első helyet sikerült megszerezniük a legnagyobb rivális, a Ducati 1098-asa elől.