Talmácsi szenzációs idővel edzéselső!

2007.11.03. 13:59

A szombat kora délutáni edzésre bizony számos spanyol szurkoló jött ki a helyi Hector Faubelt bíztatni. Talmácsi Gábor szurkolói inkább a képernyők előtt foglaltak helyet. Faubel nyitotta meg a 30 perces edzésen a pályára kihajtó motorosok sorát. Csak Faubel tudott 1:40 alá kerülni az edzés első harmadában, Talma mintegy fél másodpercre volt lemaradva tőle. Még a félidőben sem történt számottevő változás, az élmezőnyben szinte senki sem tudott javítani. Ekkor jött Talma, és 12 perccel a vége előtt egy elképesztő 1:39,162-es köridőt repesztett, amellyel átvette a vezetést a tabellán. Az utolsó 5 percre változatlan eredményekkel fordultak a pilóták. Talma vezetett remek szombati idejével, mögötte Faubel, Gadea, Corsi követték tegnapi köridejükkel. Faubel az utolsó 2 percben még javított egyet tegnapi eredményén, de ez sem volt elegendő csak a második helyre. Ráadásul Talma a kockás zászlóval egy időben tovább javította eddigi legjobbját, és 1:39,029-es eredményével új körrekordot állított fel, így vasárnap ő indulhat az első rajtkockából. Az első rajtsorban csapattársai Faubel és Gadea, valamint a cseh Lukas Pesek állhatnak oda Talma mellé-mögé egy kicsivel. Vasárnap 11 órai kezdettel izgulhatunk Talmácsi Gáborért a Eurosport vagy az MTV1 adását követve, amikor is eldől, lesz-e magyar világbajnok a gyorsasági motorsport történelmében.