Kallio sikere Valenciában

2007.11.06. 08:35

A gyorsasági motorkerékpár-világbajnokság 250 köbcentis kategóriájában a finn Mika Kallio érte el a legjobb edzéseredményt, és ezzel élről vághatott neki a vasárnapi futamnak. Az első sorba a már világbajnok Jorge Lorenzo, Yuki Takahashi és Marco Simoncelli állhatott még oda. Lorenzo, Barbera, Dovizioso és Kallio kapta el legjobban a rajtot. Az első pár körben ez a sorrend nem változott, majd 5 kör eltelte után Alex de Angelis fúrta be motorját az élbolyba. Addig tolakodott de Angelis, míg 17 körrel a vége előtt átvette a vezetést a versenyben. Lorenzo műszaki problémái miatt Dovizioso, Bautista és Kallio is lelépte, és de Angelis nyomába eredt. A verseny utolsó harmadára már csak Bautista és Kallio üldözte de Angelist, és Alex Debon is kezdett feltűnni a háttérben. Bautista ugyan megfutotta a verseny leggyorsabb körét, de ezután nem sokkal eldobta a gépét. Kallio ezek után egyedül maradt de Angelisszel szemben, és a KTM-es versenyző másfél körrel a vége előtt előzte le San Marinó-i vetélytársát. Kallio az utolsó körben már nem adott esélyt a visszavágásra de Angelisnek, így megnyerte a futamot. Debon szintén az utolsó körökben harcolta ki a dobogó harmadik fokát Doviziosóval szemben. Hector Barbera, a Team Toth versenyzője az 5. helyen ért célba, Tóth Imi a 23. lett az idei utolsó futamon.