A Harley legyőzi az előítéleteket!

2001.08.08. 13:40

A közhiedelemmel ellentétben a Harley, pontosabban a Buell új jelzőt mondhat a magáénak. A múlt hétvégén (Augusztus első hétvégéjén), a Pannónia Ringen megbízhatósági bajnokságot nyertek egy Buell X1 nyergében.

A versenysorozatot egy német klub, a Moto Aktiv szervezte szériamotorok számára. A bajnokság 6 futamból állt, amelyek egyenként négy órásak voltak. Csapatonként két-két versenyző váltotta egymást félóránként a motor nyergében. A Buell csapatot két félamatőr versenyző, és egy Triumph-MZ szerelő alkotta.

A maximum 75 lőerős gépek kategóriájában a Buell ellenfelei 400ccm-es soros négyhengeres gépek, 400-as VFR, 125 ccm-es kétütemű motorok, a Triumph Speed Triple, BMW R75-ös volt, és egy Ducati café racer 1984-ből.

A 6 futamos bajnokságon 4-et a Buell X1 nyert, sőt ez utóbbi versenyen az eggyel magasabb kategóriában induló CBR900RR-től a verseny 4 órája alatt mindösszesen 4 percet kapott!