Hamarosan gyártásra kész a Ducati villanymotorja
A Ducati nemsokára, pontosabban a nem túl távoli jövőben bemutatja a saját elektromos motorját, legalábbis a cég vezérigazgatója, Claudio Domenicali ezt nyilatkozta. A villany-Ducatiról szóló pletykák 2017-ben indultak, amikor a Ducati nyugat-európai igazgatója, Edouard Lotté elejtette, hogy terveznek elektromos motort és robogót 2021-től. Ez eddig simán lehetett volna téves is, de a napokban a vezérigazgató is megerősítette, miközben arról beszélt, hogy az elektromos hajtásban látják a jövőt.

Ezen felül elmondta, hogy nincsenek már messze a villanymotorjuk sorozatgyártásának a beindításától sem. Valószínűleg nem volt véletlen, hogy 2017-ben egy villanytanulmányt készítetek a Milánói Műszaki Egyetemmel közösen - ez volt a Ducati Zero Concept - és az is sokat elárul a terveik komolyságáról, hogy nemrég többen látták is Domenicalit, ahogyan egy Zero FX hajtáslánccal szerelt Hypermotarddal száguldozott.
Az oldalról ajánljuk
- Hírek
Rágyúrt a BMW a G-pontra
Bemutatkozott a BMW R 12 G/S, ami minden túraendurók atyját, az R 80 G/S-t idézi szellemiségében és sziluettjében.
- Hírek
Két endurót mutatott be a Triumph
A Triumph TF450-E és a TF250-E két rendszámozható bokorharcos.
- Közélet
Káosz és fájdalom: szerencsétlen bukás miatt lehet izgalmas a szezonMotoGP Egyesült Államok – 2025.
Az Amerikai Nagydíjon megtört Marc Márquez tökéletes szériája a MotoGP 2025-ös szezonjában, amiből a nézők profitálhatnak.
- Tesztek
Pont a felesleges plusztól jó annyiraTeszt: Triumph Speed Triple 1200 RS - 2024.
Triumph Speed Triple 1200 RS, csak a lényeg: hamar kikapcsoltam az elektronikát, és egykeréken indultam a zöldre, első keréken gurultam a pirosra.