2024.08.19. 12:00

Nem Joan Pedrero az első, aki tereprali vagy extrém súlyos esetben enduro versenyen nagytestű, közúti túraenduróval indul. A Baja España Aragón XL Maxi Trail kategóriájában idén többen is ott voltak. Iván Cervantes az új 1200-as Triumph Tigerrel, Joan Pedrero Dakar versenyző pedig a Harley-Davidson Pan America 1250-nel állt rajthoz. Ezekhez az óriásokhoz képest a Yamaha T7 jelenléte szinte elvárható volt.

A Maxi Trailnek keresztelt kategóriát dedikáltan a 600 köbcenti feletti hengerűrtartalmú motoroknak tartják fent, terepkörülmények között így kifejezetten érdekes, hogy – bár nyilván a pilóta kiléte sem mindegy – az összesen 9 nevező között a kategóriát Joan Pedrero nyerte meg a testes Harley-Davidson bálnával. Sőt, az összesített eredménye sem mutat csúnyán: 21. helyezett a 83 indulóból.