A legolcsóbb ezres csupasz lenne: kész a Honda CB1000 Hornet
Talán a tavalyi év legnagyobb siráma volt, hogy ugyan visszatért a 750-es Honda Hornet, de négy helyett kettő henger darázs-zümmöggését kellett hallgatni. “Nem is igazi Hornet” - sírta el minden motorozással foglalkozó hazai és külföldi médiafelület kommentmezője, mintha csak az eredeti, a CB600F Hornet valami eszeveszett jó tárgy lett volna valaha, nem pusztán egy oké, belépőszintű, megbízható és elérhető áron mért motor, amit a vérbeli motor gorumet-k már a maga korában is a tányér szélére toltak. Mindeközben az új Hornet, a kéthengeres, a “nem igazi” az európai piac csupasz motorjainak vezető szereplője lett – hát ennyit a kommentmezőkről.
Máshogy csíp
Persze, régen minden jobb volt, de vajon tényleg hiányzik az a plusz két henger ahhoz, hogy jó legyen egy motor?

Hornetség, az nincs benne
A Honda CB500 az Honda CB500, mindegy, hogy F vagy Hornet, az a kezdők Szent Grálja.
A 750-es Hornet mellé az idei évben kijött az 500-as, de az igazából tényleg csak CB500 redizájn A2-es jogsi és sütőtökös latte mellé. A következő évre pedig megérkezett a nagytesó, a CB1000 Hornet, ami már a legszigorúbb követeleményrendszerben is kiállja a darázspróbát.

Azaz a CB1000-ben már rendes sportmotor-származék blokk döngicsél. A CBR1000RR-ből érkező sornégyes, ami a számok szerint magas fordulatszámon él úgy igazán. A 152 lóerős teljesítményét 11 ezernél, a 104 newtonméter legnagyobb forgatónyomatékát pedig 9 ezernél érkezik. A lecsitított CBR blokk acélkeretben ül, és megörökölt néhány csacskaságot a kistetvértől. Olyanokat, mint a segédváz csavarozásának megspórolása vagy az egyszerű lengővilla.

Az alapváltozat CB1000 mellé pedig készül egy SP változat is. Utóbbiban érdekes módon a blokk picit tovább lett reszelve, így teljesítmény 157,2 lóerőre, a nyomaték 107 Nm-re nő, ami várhatóan karakterben fok visszaköszönni az eleve rövid áttételekkel tüzesre vett nakedben. Az SP változat futóműben és fék területén is többet ad: Öhlins TTX36 rugó kerül hátra (elöl viszont marad a nagydugattyús Showa), a féket pedig Brembo Stylemára cserélik.
És itt jön az igazán érdekes rész, az ár, ami egészen sajátos megvilágításba helyezi a nagyobbik Hornetet. A CB1000 alapára 4.149.000.- forint, az SP változaté pedig 4.849.000.- időnkén romló magyar forint, ami azt jelenti, hogy a literes, sornégyes Hornet az MT-09-cel van egy árban, de egy Z900-nál sem húsbamaróan drágább, egy GSX-S1000-nél viszont közel 850 ezerrel olcsóbb.
Az oldalról ajánljuk
- Hírek
Rágyúrt a BMW a G-pontra
Bemutatkozott a BMW R 12 G/S, ami minden túraendurók atyját, az R 80 G/S-t idézi szellemiségében és sziluettjében.
- Hírek
Két endurót mutatott be a Triumph
A Triumph TF450-E és a TF250-E két rendszámozható bokorharcos.
- Hírek
Szerelembe esett a Call of Duty és a Triumph
Ezúttan nem limitált szériás különleges Triumph érkezik, hanem Call of Duty tematikába öltözik a gyártó versenycsapata.
- Közélet
Káosz és fájdalom: szerencsétlen bukás miatt lehet izgalmas a szezonMotoGP Egyesült Államok – 2025.
Az Amerikai Nagydíjon megtört Marc Márquez tökéletes szériája a MotoGP 2025-ös szezonjában, amiből a nézők profitálhatnak.
- Tesztek
Pont a felesleges plusztól jó annyiraTeszt: Triumph Speed Triple 1200 RS - 2024.
Triumph Speed Triple 1200 RS, csak a lényeg: hamar kikapcsoltam az elektronikát, és egykeréken indultam a zöldre, első keréken gurultam a pirosra.