Egészen biztos vagyok benne, hogy néhány év vagy talán évtized múlva tanítani fogják komoly közgazdasági előadásokon hogyan tett fel a polcra közepesen ismert, de szép múltú európai motormárkákat a kínai tőke. Egy ilyen jövőbeli előadáson pedig biztosan előrukkol majd valami példával a professzor. “Például a Benelli” - zeng majd a katedráról, mire a hátsó padsorokból magasra emeli kezét egy jól értesült motorrajongó hallgató, aki egy jó pont reményében hozzáfűzi majd a TRK modell sikereit. Azt, hogy az 502 hogyan vált Olaszország egyik legkeresettebb túraendurójává, majd pedig azt is, hogy néhány évvel később a702 már Magyarországon is a legkeresettebb modellek dobogós helyezettjei között kapott helyet. Jólértesült lelkes hallgató a következőt is hozzáteszi majd: “2025-ben pedig már a harmadik méretosztályt, a 902-t is bemutatták.”
Nincs megállás - pedig nagyon húztam azt a fékkart
Mit tud a Benelli TRK702 X használtmotor áron, sok garival és várhatóan olcsó fenntartási költségekkel?

Jólértesült lelkes hallgató ekkor már belemelegszik, hiszen végre motorokról beszélhet és ilyenkor nem lehet lelőni, szóval hozzáteszi, a TRK 902 valójában sokkal jobban különbözik nevében a 702-től, mint műszaki értelemben. Merthogy a Benelli-féle túraenduróhoz nem fejlesztettek sem új vázat, sem új motorblokkot, hanem meglévő 702-est növelték mind furatban, mind löketben addig, hogy a 754 köbcentis 4 szelepes motorból 904 köbcenti legyen (hallgató ezen a ponton megigazítja a szemüvegét és beszúrja mondandójába, hogy a 902 típusnévben az utolsó számjegy a hengerek számát jelenti, nem a pontos hengerűrtartalmat). Ezzel motor teljesítménye 98,6 lóerőre, elérhető nyomatékcsúcsa pedig kerek 90 newtonméterre emelkedett.

Talán még azt is elmeséli, hogy a Benelli a 902-nél az off-road orientált változat bemutatásával kezdte meg a széria felvezetését, ami egészen pontosan a 902 Explorer névre hallgatott. Ez ehhez való küllős felniket; állítható, 50 milliméter csőátmérőjű, oszlopnyi villákat; hátra szintúgy állítható rugót társít a gyártó. A rugóút mindkét végén 200 milliméter, a hasmagasság 230. Kereket viszont valamiért csak 19-est és 17-est raktak a motor alá, pedig nagyot hasítanának egy 21-18-as, azaz valóban terepezős kombóval.

Túllekesült hallgató ekkor belefogna az off-road menetprogram, az ABS terepfelhasználáshoz igazodó funkciójának és a 7” TFT kijelzőnek a felsorolásába, de ekkorra már leállítják és benne ragad a motor 235 kilogrammos tömege és 865 milliméteres ülésmagassági adat is. Végtére is, talán úgysem érdekelt senkit.
Az oldalról ajánljuk
- Hírek
Rágyúrt a BMW a G-pontra
Bemutatkozott a BMW R 12 G/S, ami minden túraendurók atyját, az R 80 G/S-t idézi szellemiségében és sziluettjében.
- Hírek
Szerelembe esett a Call of Duty és a Triumph
Ezúttan nem limitált szériás különleges Triumph érkezik, hanem Call of Duty tematikába öltözik a gyártó versenycsapata.
- Közélet
Káosz és fájdalom: szerencsétlen bukás miatt lehet izgalmas a szezonMotoGP Egyesült Államok – 2025.
Az Amerikai Nagydíjon megtört Marc Márquez tökéletes szériája a MotoGP 2025-ös szezonjában, amiből a nézők profitálhatnak.
- Hírek
Két endurót mutatott be a Triumph
A Triumph TF450-E és a TF250-E két rendszámozható bokorharcos.
- Tesztek
Pont a felesleges plusztól jó annyiraTeszt: Triumph Speed Triple 1200 RS - 2024.
Triumph Speed Triple 1200 RS, csak a lényeg: hamar kikapcsoltam az elektronikát, és egykeréken indultam a zöldre, első keréken gurultam a pirosra.