Tisztelt Nepperűző!
Munkába járásra szeretnék valami robogót (kb. 40 kilométer oda-vissza). Nem vagyok otthon annyira a motorok terén ezért kérném a tanácsát. A keret kb. 200-250 ezer lenne. Nézegettem Motowell robogókat, rá is kerestem népítéleten, nem tudom eldönteni, hogy megérné-e, mert lehet róluk mindent olvasni, jót is, rosszat is. Ezért szeretném a tanácsát kérni, hogy ekkora távra, illetve ilyen keret mellett milyen megbízható robogót tudna ajánlani, illetve mire kell odafigyelni?
Üdvözlettel:
Ákos

Kedves Ákos!
200-250 ezerből olyan használt ötvenest lehet venni, ami megszólal. Tapasztalataim szerint hosszú távon a Yamahák a leginkább megbízhatóak, azoknak van a legmasszívabb főtengelyük, de ez ugye csak egy szempont, illetve ennyi pénzért én bármilyen olasz, japán és tajvani motortól elvárnám, hogy a kötelező szervizeket megkapva zokszó nélkül szolgáljon. De ebben az ársávban már adnak négyütemű robogót is, a Yamaha háromszelepes, vízhűtésű 4T blokkjáról például nagyon sok pozitív visszajelzés érkezett, de a 3KJ jelű léghűtéses kétütemű blokk is legendásan tartós. De mondom, mivel ennyiért már olcsó új robogót is adnak, minimum elvárás, hogy tökéletesen működjenek.
A Motowellről én is hallottam mindenfélét, jót elsősorban a kereskedőktől, rosszat főleg a konkurensektől. Felemásan állok a kérdéshez, ismerek olyat, aki boldogan használja, de magamnak ennyi pénzért mégis inkább egy nagyon jó állapotú, de használt japán vagy olasz robogót vennék – azok elég nagy darabszámban bizonyítottak már, illetve általános minőségérzetben azért messze jobbak, mint a kínai gyártású, olcsó motyók.
Üdv:
Nepperűző
Az oldalról ajánljuk
- Hírek
Új Moto Guzzi V7 Sport 2025-re: 67 lóerő, IMU és dupla tárcsafék
Túlzás lenne sportosnak hívni a V7 Sportot, de az új villák, a radiálisan rögzített dupla Bermbók és a hajszálnyi erőnövekedés mégis jelent valamit.
- Tesztek
Motoros újságíró élete és szenvedése a jéghideg skót esőbenTeszt: Triumph Tiger 1200 GT Pro
Vigyázat, az anyag nyomokban Triumph Tiger 1200 GT Pro-t tartalmaz, de inkább azokról szól, akik nem nem akarnak örökké élni.
- Hírek
A szuperbrutál Harley-Davidson, amiről az Euro5+ miatt lemaradunk
A Harley-Davidson CVO Road Glide RR-ben nem vicc a két "R" betű. Csak éppen nekünk nem lesz hozzá semmi közünk.
- Hírek
Sorhármas Benelli? Jöhet! Automata? Hááát...
Jó, igazából a QJ Motor szabadalmaztatott sorhármas motort, de a Benelli hagyományokat nyilván hülyére fogják lovagolni vele.